Koniczynki z Miłoradzic
Pierwotny skład zespołu liczył 21 osób. Pierwszym choreografem i instruktorem zostaje pani Elżbieta Pakuła. Od 1998r. przejmuje opiekę nad zespołem pani Maria Chrzanowska.
Można powiedzieć, że od początku działalności zespół intensywnie ruszył do działania – próby, spotkania, chęć i energia do pracy nakręcała wszystkich. Pierwsza konfrontacja z doświadczonymi zespołami nastąpiła już w czerwcu 1983r. w Chojnowie na II Spotkaniach Zespołów Folklorystycznych i od tej pory „Koniczynki” prezentują się na kolejnych imprezach tego typu.
W sierpniu 1983 – zespół został zaproszony do sali nagrań Polskiego Radia we Wrocławiu i „Koniczynki” popłynęły w eter…
Społeczność wiejska podziwia ich zaangażowanie oraz chęć do śpiewania i tańczenia, zwłaszcza, że w zespole znajdują się babcie, matki i córki.
Na 25 urodziny - w 2008 roku zespół otrzymał stroje ludowe z regionu Dolnego Śląska. Zespół „Koniczynki” działa pod patronatem GOK w Raszówce. Potrzeba kultywowania tradycji, obrzędów i zwyczajów polskiej wsi, wspólnego spotykania się, spędzania wolnego czasu, wreszcie wspólnego biesiadowania zdecydowała o repertuarze zespołu. Grupa prezentuje kilkadziesiąt pozycji repertuarowych, a także składanki programowe: dolnośląskie, wielkopolskie, rzeszowskie, kieleckie i pieśni obrzędowe, jak również polskie tańce narodowe i ludowe.
Obecnie Zespół Folklorystyczny „Koniczynki” liczy 15 osób. Aranżacją muzyczną nieprzerwanie przez 30 lat zajmuje się Pan Franciszek Zjawin, kierownikiem organizacyjnym jest Pani Krystyna Klimowicz, a od 2009r. funkcję choreografa i kierownika artystycznego sprawuje Krzysztof Kobylak (wcześniej- choreograf Zespołu i Pieśni i Tańca Kyczera i Zespołu Pieśni i Tańca Legnica, 35 lat związany z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze).
W 2013r. KONICZYNKI – uroczyście obchodziły Perłowy Jubileusz.