Karkonosze
Gdy w latach 80-tych nadarzyła się okazja do śpiewania przy okazji dożynek chętnie z tego skorzystali. Najpierw dożynki wiejskie a potem wojewódzkie gdzie zaśpiewali piosenkę o Gruszkowie. Jak wspomina Pani Bożena to była zaniedbana i zapomniana wieś. Gdy zaśpiewali "A ten Gruszków taka dziura, że tam dziki dają nura... "ówczesny wojewoda powiedział,że wyśpiewali sobie drogę asfaltową. Tak też się stało.Potem była przerwa w śpiewaniu bo małe dzieci, obowiązki domowe.
W pracy pani Bożena Krupa poznała Halinę Zdybał, której mąż prowadził zespół Jeleniogórzanie. I tak Bożena oraz Tadek z żoną zaczęli śpiewać w tym zespole. Dojazdy do Jeleniej Góry były uciążliwe dlatego po czterech latach przenieśli się do Mysłakiwic gdzie działał zespół ludowy Śnieżka.
Powoli dojrzewał jednak ich własny pomysł na zespół i w 2001 roku powstała grupa Karkonosze. Dziś jest to grupa śpiewaków, którym towarzyszy duża kapela w składzie skrzypce, saksofon, bęben oraz akordeon i trąbka. Charakterystycznym elementem Karkonoszy jest" kłapaczka" czyli przeszkadzajka, na której gra Pani Bożena. To instrument, który kapela przywiozła z Bawarii. Leżała zakurzona w stodole gdzie odbywały się próby zespołu. Podczas porządków Pani Bożena znalazła kłapaczkę i od tego czasu towarzyszy im zawsze podczas koncertów.
Karkonosze to zespół wielopokoleniowy. Śpiewają i tańczą w nim min. małżeństwa oraz członkowie rodzin.